Každý začátek je těžký, nicméně kdo nic nezkusí, nic nezíská a život je plný věcí co nás přitahují a zároveň odrazují, jelikož se bojíme jejich možné složitosti.. Asi tak, jako já nyní tápu a nevím, co napsat. Možná bych mohla začít tím co miluji? Co kdyby mi někdo položil tuto otázku? Věděla bych, jak odpovědět mimo toho, že bych samozřejmě zmínila všechny své blízké? Zkusím se zamyslet......MILUJI:
- Rosu v trávě - to jak se blýská, jako malé křištálové korálky, jako diamant, který dotekem zanikne a je tím pádem pomíjivý a přesto krásný jako náš život
- Knihy - ano, bez těch si to nedovedu přestavit, dokáží mě odnést ve fantazii do jiných světů, vžít se do jiných životů a poznat, co bych sama nikdy nemohla zažít
- Filozofii - zamýšlení se nad smyslem života, přírodou, věčným koloběhem bytí
- Noční oblohu za letních nocí - sednout si na lavičku, zaklonit hlavu a dívat se nad sebe, na hvězdy, přemýšlet nad tím, kdo je obývá, jak vypadá, co cítí a co právě prožívá, což často sklouzává do mého zamilovaného filozofování a uvědomování si své nezměrné Maličkosti v porovnání s vesmírem
- Historii - stále se opakující. Jen ty technologie se víc a víc zdokonalují. Lidi jsou ale stejní a nemění se, jsou hodní i zlí, bohatí i chudí, zdraví i nemocní, šťastní i nešťastní, věrní i nevěrní, vládnoucí i poddaní. Nic se nezměnilo, svět je stejný, ale proč si nepřipomínat, co bylo před námi
- Baroko
- Fotografování
- Antikvariáty - přehrabování se ve starých knížkách a starých pohledech (těch z období před 2. sv. válkou)
- Vůni deště, heřmánkového pole, zeleniny na trhu
- Trávu plnou rozkvetlých sedmikrásek
- Cvrkání cvrčka za letních podvečerů
- Létájící netopýry
- Křik racků
- Světlušky
- Sezení v trávě
- Pole plné makových květů nebo pole slunečnic
- Šperky s červeným kamínkem
- Hledání hub - hlavně podborováků, co jsou schované v lesní trávě a to, jak se jim lesknou hlavy. Když je pak člověk utrhne a přičichne k nim, to se nedá popsat, jak krásně voní
- Plyšové medvídky
- Procházení se po Starém městě a po Karlově mostě
- Období mezi I. a II. světovou válkou, život továrníků a jejich bezstarostnost, euforie
- Malinovou limonádu - přesně tu, co jsem pila jako malá
- Jahody - všechno jahodové. Čerstvé jahody utržené na zahrádce, v lese, ba i ty koupené v krámě, jahodové nápoje, jahodový pohár s vanilkovým pudinkem a šlehačkou posypanou oříšky a politý čokoládou (nesmím zapomenout na oplatku :), jahodové nápoje všeho druhu, čokoládu s jahodovou náplní
- Ještě teplý chleba s máslem - přinejlepším ten, co se peče v pekárně v mém rodišti.. Je neskonale dobrý. Ta chuť a vůně spolu s křupavou kůrčičkou
- Lívance s marmeládou nebo skořicovým cukrem k snídani
Žádné komentáře:
Okomentovat