11. 9. 2010

Začátek

Každý začátek je těžký, nicméně kdo nic nezkusí, nic nezíská a život je plný věcí co nás přitahují a zároveň odrazují, jelikož se bojíme jejich možné složitosti.. Asi tak, jako já nyní tápu a nevím, co napsat. Možná bych mohla začít tím co miluji? Co kdyby mi někdo položil tuto otázku? Věděla bych, jak odpovědět mimo toho, že bych samozřejmě zmínila všechny své blízké? Zkusím se zamyslet......

MILUJI:
  • Rosu v trávě - to jak se blýská, jako malé křištálové korálky, jako diamant, který dotekem zanikne a je tím pádem pomíjivý a přesto krásný jako náš život
  • Knihy - ano, bez těch si to nedovedu přestavit, dokáží mě odnést ve fantazii do jiných světů, vžít se do jiných životů a poznat, co bych sama nikdy nemohla zažít
  • Filozofii - zamýšlení se nad smyslem života, přírodou, věčným koloběhem bytí
  • Noční oblohu za letních nocí - sednout si na lavičku, zaklonit hlavu a dívat se nad sebe, na hvězdy, přemýšlet nad tím, kdo je obývá, jak vypadá, co cítí a co právě prožívá, což často sklouzává do mého zamilovaného filozofování a uvědomování si své nezměrné Maličkosti v porovnání s vesmírem
  • Historii - stále se opakující. Jen ty technologie se víc a víc zdokonalují. Lidi jsou ale stejní a nemění se, jsou hodní i zlí, bohatí i chudí, zdraví i nemocní, šťastní i nešťastní, věrní i nevěrní, vládnoucí i poddaní. Nic se nezměnilo, svět je stejný, ale proč si nepřipomínat, co bylo před námi
  • Baroko
  • Fotografování
  • Antikvariáty - přehrabování se ve starých knížkách a starých pohledech (těch z období před 2. sv. válkou)
  • Vůni deště, heřmánkového pole, zeleniny na trhu
  • Trávu plnou rozkvetlých sedmikrásek
  • Cvrkání cvrčka za letních podvečerů
  • Létájící netopýry
  • Křik racků
  • Světlušky
  • Sezení v trávě
  • Pole plné makových květů nebo pole slunečnic
  • Šperky s červeným kamínkem
  • Hledání hub - hlavně podborováků, co jsou schované v lesní trávě a to, jak se jim lesknou hlavy. Když je pak člověk utrhne a přičichne k nim, to se nedá popsat, jak krásně voní
  • Plyšové medvídky
  • Procházení se po Starém městě a po Karlově mostě
  • Období mezi I. a II. světovou válkou, život továrníků a jejich bezstarostnost, euforie
  • Malinovou limonádu - přesně tu, co jsem pila jako malá
  • Jahody - všechno jahodové. Čerstvé jahody utržené na zahrádce, v lese, ba i ty koupené v krámě, jahodové nápoje, jahodový pohár s vanilkovým pudinkem a šlehačkou posypanou oříšky a politý čokoládou (nesmím zapomenout na oplatku :), jahodové nápoje všeho druhu, čokoládu s jahodovou náplní
  • Ještě teplý chleba s máslem - přinejlepším ten, co se peče v pekárně v mém rodišti.. Je neskonale dobrý. Ta chuť a vůně spolu s křupavou kůrčičkou
  • Mojito - limetky, máta, hodně ledu, jen ne alkohol a nesmí chybět barevné brčko, s nímž si můžu hrát, pomalu mojito usrkávat a vychutnávat si doušek za douškem
  • Lívance s marmeládou nebo skořicovým cukrem k snídani

Žádné komentáře:

Okomentovat