27. 5. 2011

Naše svatba - 1.6. 2011 - na přípravu jen 3 týdny!!!!



Na zkoušce svatebních šatů - tyto vyhrály.
 
Žádné velké plánování, prostě nyní jsme si po 4,5 letech řekli, že jdeme do toho! Zasnoubení jsme sice už od listopadu 2009, ale co na tom? :)
Jak jsem ze svého okolí zjistila, nezáleží na tom, jak má kdo velkou svatbu, jak dlouho se na ní připravoval, kolik do toho dal peněz nebo vlastního úsilí, kolik cerepetiček nadělal, předpřipravil atdatd. Samotná svatba, ať je sebehonosnější a sebedokonalejší nikomu nezaručí šťastné manželství, pokud se on sám se o něj nebude celý život snažit.
Chci aby moje svatba byla pro NÁS dva vyjímečná a krásná a znamenala další mezník, další krok v našem společném životě, nic víc, nic míň :-) Bereme se z lásky.
ZÁMĚRNĚ JSME ZVOLILI SVATBU NA STŘEDU, POČÍTALI JSME S TÍM, ŽE BUDOU MÍT VŠUDE VOLNĚJI, NEŽ KDYBY TO BYLO V PÁTEK NEBO SOBOTU, což se nám potvrdilo.
Další výhodou je, že pokud máte svatbu ve všední den, ze zákona Vám náleží placený den volna navíc nad rámec vaší řádné dovolené + máte nárok vybrat si ještě jeden den neplaceného volna!

2.5. pondělí
Že bysme se konečně vzali? Rozhodnutí učiněno - ANO! (přítel mi řekl - když chceš, tak to klidně zařiď a já se dala do toho! 8)
Předběžné zjištění, zda je volné místo na hradě, kde bychom chtěli mít obřad a zda je volný fotograf.
Voláno na matriku, musíme na Slovensko pro potvrzení přítelova trvalého bydliště a stavu.
Zamluvení fotografa (i když jsme ještě neměli potvrzený oficiálně termín z matriky, ale lepší je, mít ho již zamluveného, odvolat se dá hned, jenže co kdyby nám ho někdo zatím vyfouknul? :o).
Voláno budoucímu svědkovi - překvapení a radost, bere to! :D

3.5. úterý
Oznámení rodičům, že se konečně chceme vzít. Nějak nám to nechtějí věřit, že bysme se konečně odhodlali a rozhoupali :oD

6.5. pátek
Získáno potvrzení pro přítele na Slovensku (zaplacena 3 EURa za to, že tam má trvalé bydliště a je svobodný :).

9.5. pondělí
Přítel si koupil boty v Zaře a předběžně si vyhlídnul v tom samém obchodě i oblek, ještě se však podíváme na jiný (zda nebude někde nějaký lepší :)

10.5. úterý
OFICIÁLNĚ Potvrzený termín svatby na matrice. Zaplaceny poplatky (1.000 Kč za oddání mimo MěÚ a 2.000 za přítele, protože nemá trvalé bydliště v ČR).
Zajištěn oddávající - souhlasí s netypickým dnem pro svatbu (chceme ji ve středu! :-).
Domluvena na tento víkend schůzka s majitelem penzionu a restaurace, kde chceme mít svatební hostinu.
Domluvena schůzka s cukrářem na příští pátek a zamluven stojan na 3-patrový dort :o)

11.5. středa
Oznámení v práci, že se vdávám 8)
Závazné potvrzení fotografa a i kameramana. Sice jsou 200 km od mého bydliště, ale co by člověk neudělal pro to, aby měl kvalitu? Vždyť fotky a video budou památkou na celý život.
Zamluvena předběžně schůzka s majitelkou květinového salonu na příští sobotu (výzdoba hradního kostela, výzdoba na hostině, svatební kytice atd.).
Zamluvena schůzka s kastelánem hradu na tuto neděli (zaplacení částky za obřad a vratné kauce).
Zamluvena na tuto sobotu schůzka ve svatebním salonu ohledně šatů.
Návštěva tiskárny ohledně svatebních oznámení - vytvoří je do týdne, nicméně - cena 1 ks přáníčka cca 30 Kč, zlatý tisk na 1 přáníčko 30 Kč, příprava k tisku - jednorázová cena 390-470 Kč, štoček (nebo stoček, nevím přesněj jak to nazývali) jednorázová cena 300 Kč. Děkuji nechci! :]

12.5. čtvrtek
Objednány snubní prsteny (ten můj s diamantíkem! :o) včetně rytin s našimi jmény a datem svatby. Budou hotové do 26.5.
Zakoupeny svatební boty, bílé spodní prádlo (podprsenka bez ramínek :)
Koupila jsem si 3 časopisy o svatbách, abych byla IN :D

13.5. pátek
Naši nějak začínají věřit, že ta svatba asi opravdu bude a že si neděláme legraci!!! :D

14.5. sobota
Návštěva svatebního salonu Clarice Bridal. Mám už tip na jedny svatební šaty :)
Osobní schůzka s majitelem restaurace a penzionu Druhý domov - objasnění podmínek svatební hostiny. Požadavky na jídla mu zašlu mailem a on nám vypracuje cenovou nabídku.
Sjednána hudba-kapela Stratos.
Jednání ohledně oznámení, nakonec to možná uděláme pouze elektronicky, přítel vytvoří oznámení a rozešleme ho mailem. Tištěné oznámení rozešleme možná až po svatbě :)

15.5. neděle
Zaplacen obřad na hradě! :-)
Voláno do svatebního salonu, že příští víkend přijdu na zkoušku vybraných šatů, které mi upraví dle mé velikosti.

16.5. pondělí
V práci jsem kolegyním (každé zvlášť) ukazovala fotografie vybraných svatebních šatů a závojů (konečně vím, který si mám vzít, utvrdily mě nezávisle na sobě v mém výběru :)
Voláno do cukrárny-nikdo to nebere, až zpětně mi došlo, že každé pondělí mají zavřeno! :D Chci si na pátek objednat svatební koláčky, abych je mohla roznést všem známým :)))
Zjistila jsem, že přípravy na svatbu velice intenzivně prožívám a moc se na ten den těším. Chtěla bych dokoupit různé blbinky, jen ještě nevím co přesně by to mělo být (tj. co se mi bude líbit, to si koupím! :)

17.5. úterý
Objednány svatební koláčky na výslužku - mohu si pro ně zajet v pátek po 15:00 (mám také v plánu rovnou objednat svatební dort).
Objednána na barvení vlasů na pátek.
Objednána na zkoušku účesů na sobotu :-)
Obdržena kalkulace z penzionu Druhý domov na naši svatební hostinu.
Koupeny lampiony štěstí v Madal Balu a krásné bílé paraplíčko za 600 Kč (objevila jsem ho na bazaru beremese.cz, prodávající byli velmi rychlí v dodání a velmi příjemní)

18.5. středa
Koupen krásný bílý vějíř ze zdejšího bazaru - osobní setkání s paní brzy ráno :o)))
Domluvena závazná schůzka v květinovém salonu U Lenky na sobotu.
Hotová elektronická svatební oznámení a rozeslání známým. 
Odeslání pdf oznámení do tiskárny (budou v pátek a díky známému za směšně nízkou cenu :)
Koupeny vývazky (nebo jak se těm mašličkám pro svatebčany říká :D ) v obchodním domě MY (Tesco) a špendlíčky (suchý zipy ještě nevedou :P )
Nesměla jsem zapomenout koupit v MY lopatku a smetáček na zametání střepů z talíře, který se bude rozbíjet pro štěstí :)
Přítel si koupil bílou košili v ZARA.
Odesláno odsouhlasení cenové nabídky penzionu, kde bude probíhat svatební hostina.
Rodiče nám nechali udělat skleničky s našimi jmény a datem svatby na slavnostní přípitek. Již jsou hotové (pocházím z města skla, takže známosti zapracovali :)

19.5. čtvrtek
Každý se ptá, co chceme za svatební dar. Odpovídám - peníze jsou lepší než sádrový jelen :D V práci nevědí co, napadlo mě, co kdyby nás nějaký malíř namaloval na skicák (podle naší společné fotky) a my si to pak dali do rámečku a na zeď. Snad by se to dalo vejít do max. 2000,- Kč.

20.5. pátek
V práci jsem si vzala na dnešek dovolenou, musela jsem z Prahy do mé domoviny (kde bude probíhat svatba) zařídit pár věcí.
Návštěva kadeřnice - barvení vlasů.
Objednána na manikůru a pedikůru na pondělí, dva dny před svatbou :-)
Svatební koláčky na výslužku jsou doma.
Objednány svatební dorty v cukrárně Becy na úterý - tj. na den před svatbou.
Zakoupeny papírové krabičky na koláčky, svatební ubrousky a bílé skřipce-růžičky do svatebního účesu.

21.5. sobota
Návštěva kadeřnice -  zkouška účesu.
Objednání ke kosmetičce.
Schůzka s majitelkou květinového salonu U Lenky a upřesnění požadavků na květinovou výzdobu.
Ve svatebním salonu Clarice Bridal zkouška šatů, podpis smlouvy o zapůjčení a zaplacení zálohy (1/2 ceny).
Roznášení svatebních koláčků :)

22.5. neděle
U kosmetičky - kompletní péče o pleť :)
Zaslání soupisu nápojů do restaurace a žádost o cenovou nabídku.

23.5. pondělí
Rozdávání výslužky v práci 8)
Zakoupen lehounký šál přes ramena k svatebním šatům a krajkové spodní prádelko (HM).
Přítel si finálně koupil oblek v Zaře.

24.5. úterý
Zakoupila jsem siv HM bílou vestičku na večer, bolerko ne a ne sehnat (sázím tedy na šál a na vestičku jako na zálohu :)

25.5. středa
Snubní prstýnky jsou doma!!! (jen jsem si myslela, že ten diamantík bude větší beee.. :D )
V Calzedonii zakoupeny samodržící punčochy - tělová barva, bílá barva (a ještě jedny - bílá síťovaná :D )
Obdržena cenová nabídka z květinového salonu U Lenky - akceptovala jsem ji, cena je opravdu příjemná. Květy budou připraveny k vyzvednutí mezi 8:00 a 9:00 ve středu.
Objednána další várka svatebních koláčků, v úterý budou hotové.

26.5. čtvrtek
S restaurací potvrzena finálně svatba a cenová nabídka. Jídla máme upřesnit do neděle.
Ve Svatebních dekoracích na Pankráci nakoupen svatební věnec na dveře, bublifuky, kameny jako jmenovky na svatební stůl, růžičky s lepičkama a stuha na auta.
Zakoupeny v CA štrasové náušničky :)
S přítelem jsme vybrali kravatu :)

27.5. pátek
Koupeny štrasové vlásenky do účesu a klobouček/závoj pro psí družičku Lili.
Voláno fotografovi a domluven jeho čas příjezdu a místo, kam má dorazit.
Objednány minidortíky.

28.5. sobota
Přípravy na úterní příjezd svatebčanů. Nákup potravin a dalších propriet :)

29.5. neděle
Dnes na mě padla nějaká předsvatební deprese, pláč, zoufalství.... naštěstí mě naši a snoubenec ujistili, že na to přeci nejsem sama.... to k tomu asi hold patří :)
Opět upřesnění jídel a pití v restauraci. Asi nám přijde o pár lidí víc, než jsme čekali...

30.5. pondělí
Manikůra a pedikůra! :) Žádné gelové nehty, nene, těm už u mě odzvonilo, doufám, že lak vydrží, nechala jsem si udělat francouzskou, kdyby se bílý lak náhodou stírnul, jsem schopná domalovat sama (bílý lak pro stav nouze samozřejmě koupen :o)
Velké nákupy potravin pro hosty.
Pečení lineckých srdíček a vínových srdíček :)
Dovezena další várka svatebních koláčků a minidortíčky. Rozvážení výslužek :)
Vytvoření jmenovek ke svatebnímu stolu.

31.5. úterý
Svatební šaty už jsou doma! Koupena také pompadůrka, bolerko a další krabičky  na výslužky. V květinářství koupen svatební bílý větrník :)
Převoz dortů (martyrium) z cukrárny do restaurace, kde bude svatební hostina. Odevzdání dalších propriet do restaurace (zasedací pořádek, jmenovky, lopatka s košťátkem atd.)
Příjezd části svatebních hostů a ženicha :)

1.6. středa
Vstávání v 5:00 (našima jsem byla zahnána zpátky do postele a směla vylézt až v 6:30).
7:15 Dělání chlebíčků s oběma maminkama.
8:30 příjezd kadeřnice
10:20 příjezd fotografa a kameramana
11:00 malování se :-)
11:15 oblékání se do šatů.
11:45 odjezd na obřad
11:50 příjezd na hrad
12:00 začátek obřadu
obřad a následné focení na hradě trvalo do 13:30
14:00 slavnostní hostina
15:00 focení
16:30 příchod kapely Stratos
volná zábava :o)

VŠECHNO JSME ZVLÁDLI NA JEDNIČKU, TAKŽE TADY VIDÍTE, ŽE SVATBA ZA 3 TÝDNY NENÍ JEN SEN, ALE SKUTEČNOST! JE MOŽNÉ VŠECHNO, DO ČEHO SE S VERVOU A ODHODLÁNÍM PUSTÍTE :-)

1 komentář:

  1. máš skvělé organizační schopnosti, to bych si měla někde uložit jako návod:D

    OdpovědětVymazat