Tak a dnes něco z kosmetiky, kterou používám. Jak vidíte, naprosto normální značky, žádný Dior apod. k tomu jsem se ještě nedopracovala ;o)))

- Černá tužka na oči (Miss Sporty), u ní jsem zakotvila už roky a ke změně jsem se nerozhoupala. Párkrát jsem zkusila jiné značky, vždy jsem se pak vrátila k obyčejné Miss Sporty. Ani ta jejich "šroubovací" mi nevyhovovala, zlaté ořezávátko :D Takové pitominy jako černé linky ve fixu, jsem také zkusila, ale větší blbost jsem neviděla, tenkou linku tím člověk neudělá, ani kdyby se rozkrájel a ne vždy chci mít široké linky jak ze 70. let, že... :] Tužku používám jak na horní, tak na spodní víčka.
- Černé tekuté oční linky zn. Astor, dříve jsem používala zn. Miss Sporty, byly skvělé, ale nevím, co do nich začali míchat, zkrátka nevydrží a hned se drolí, což je na houby. Tekuté oční linky používám pouze na horní víčka a vždy si pod ně namaluji linku obyčejnou černou tužkou :)
- Oční stíny Essence (používám i jiné značky, nicméně v tuto chvíli tato paleta barev vede - bílá, stříbrná a černá, většinou je tónuji dohromady :), také používám ještě hnědou paletu (zn. Miss Sporty). Teda co mě ale irituje je, že ke stínům nedávají aplikátory, to je pak musím tahat zvlášť a já mám radši, když je můžu mít přímo v krabičce u stínů a nemám ráda extra velké palety očních stínů. Je sice fajn moct si namíchat různé barvy, ale kdo se s tím má tahat? A já vždy své šminky nosím v kabelce, abych se mohla případně přemalovat :) K rozmazávání-tónování stínů používám klasické vatové tyčinky, jak jsem zjistila, jsou nejpraktičtější :o)
- Make-up, zde Rimmel, používám minimálně, spíš když se mi náhodou objeví nějaká ta "chybička" na obličeji a to není zas tak často :) Na celý obličej si make-up neaplikuji a nikdy jsem neaplikovala, možná tak za 6 let, až mi bude 40 let, tak svůj názor změním, ale dokud můžu, chci nechat svou pleť dýchat :D
- Na tváře používám bronzové perličky z Avonu
- Řasenka Astor. S řasenkami to je kříž, střídám a zkouším, nějak nemohu přijít na tu pravou, tato není špatná, ale asi budu zkoušet dál :)
- Essence má letošní léto ve své řadě melounový lesk na rty, čímž bylo jasné, co bude má letošní letní volba na rtíky, melounové vůně a příchutě, to je moje :)))) Jen malinko nanesu na prst a přetřu rty, žádné velké vrstvy aneb hlavně s mírou :-)
- Melounové vlhčené kapesníčky - voní dokonale! :) Když jedu MHD a vidím různá individua a pak jdu někam na kafe nebo na jídlo, tak jsem ráda, že si můžu ruce "umýt" alespoň díky těmto navlhčeným pomocníkům. Ne vždy člověk narazí na tekoucí vodu právě když to potřebuje, že... :o)
Pár let jsem měla gelové nehty s jednoduchou francouzskou manikúrou (žádná divočina) a nechala jsem si je odstranit. Sice to bylo velice pohodlné, nádobí jsem s nimi mohla mýt do aleluja, ale už se mi to přestalo líbit. P-shine se mi líbí, je takový přirozený, chtěla jsem si na něj udělat kurz a pak si hezky Píšajnem upravovat nehty doma, zatím jsem se k tomu nedokopala a nehty si přetírám barevnými laky... :o)
Jako podkladovku používám bezbarvý lak Miss Sporty
- Na francouzskou manikúru (když mě to chytne :) používám na konečky nehtů-bílý lak zn. Gabrielle Salvete (dobře drží) a přetřu růžovým Four Seasons regenerátorem nehtů (většinou se dá koupit za 50 Kč v DM nebo lékárně, je dobrý a má hezkou přirozenou barvu a nedělá bublinky). Třeba v zimě si dělám u francouzské manikúry pod bílými proužky tenoučné stříbrné proužky lakem zn. Essence
- Letní veselé laky Maybelline jsou dobré, nejvíc jsem spokojená s Punky orange (na fotce je vidět, že je nejpoužívanější :o), bohužel ho nemůžu sehnat, asi mi ho všechny ženy vykoupily :o))) spletla jsem si ho s Coral rose a ten mě zklamal :-/
- HM laky. Naskýtá se filozofická otázka :D jak to, že ten narůžovělý měli v Drážďanech za 1 euro a červený jsem koupila v Praze za několikanásobnou cenu? To asi nepochopím nikdy, proč kosmetika a oblečení v cizině je levnější než v ČR... :o)
Se mnou a krémy to je hodně těžké. Za ty roky jsem vyzkoušela různé krémy a nakonec jsem zjistila, že na obličej mi vyhovuje jediný - obyčejná Nivea! Ano, opravdu, nic se mi po ní neudělalo, žádné akné, pupínky a podobné nepříjemnosti jako od všech ostatních a já si na obličej už nic jiného neodvažuji dát. Na tělo používám od Garnier červený regenerační krém.
Pleťové mléko používám už roky od Ryoru. Samozřejmě jsem vyzkoušela i jiné, tohle je ale má stálice a pokaždé jsem se k ní vrátila a nemůžu nic vytknout :)



Nivea - modrý kelímek s bílým nápisem je na trhu snad sto let a pořád frčí. Taky ho mám, je super. Nemyslím, že se musí v kosmetický taštičce schovávat Dior, někdy jsou mnohem levnější značky dokonce lepší. I když rtěnka od Diora je fakt klasika. Bronzové perličky mě lákají.
OdpovědětVymazatSuper tipy! ;-)
Vivi
ten rimmel makeup musím skúsiť už konečne :)
OdpovědětVymazatÚžasné tipy ! Už viem čo v najbližších dňoch kúpiť :))
OdpovědětVymazatSupr typy. Jojojo, není nad klasickou Niveu v modrém kelínku :-D
OdpovědětVymazathttp://shaki-days.blogspot.com/